Timișoara
10 iunie 2025, 0:31
Clear sky
Clear sky
19°C
Apparent: 16°C
Presiunea: 1024 mb
Umiditate: 35%
Vântul: 10 km/h NNW
Rafale de vânt: 26 km/h
UV-Index: 0
Răsarit: 5:45
Apus: 21:24
 

Mărturia unui păgubit Nordis: „Am semnat ca gâștele”. Angajații companiei erau învățați să-i întâmpine pe noii clienți cu mesajul: „Ce plăcere să fiți partenerii noștri! Ce ne bucurăm că ați cumpărat la noi!”

Republica a stat de vorbă cu unul dintre păgubiții Nordis, care dezvaluie cum a căzut în plasa dezvoltatorului. Acesta a mărturisit că în anul 2019 a semnat o promisiune bilaterală de vânzare cumpărare pentru un aprtament de tip studio într-una din clădirile ansamblului Nordis Mamaia. Nu a mai intrat niciodată în posesia bunului pentru care a plătit suma integrală. „Am semnat ca gâștele, ca să o zicem mai pe românește. Nu am luat un avocat care să analizeze această promisiune”. Mai mult, păgubitul s-a trezit că promisiunea inițială a fost semnată de un notar, iar actele adiționale de un alt notar. (Foto: captură Recorder.ro)

Citeste integral - click aici

Articolul "Mărturia unui păgubit Nordis: „Am semnat ca gâștele”. Angajații companiei erau învățați să-i întâmpine pe noii clienți cu mesajul: „Ce plăcere să fiți partenerii noștri! Ce ne bucurăm că ați cumpărat la noi!”" a fost redactat de Marco Darius Badea si  a fost preluat din publicatia online Republica.ro

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram