Timișoara
29 iulie 2025, 8:50
Overcast
Prognoza
20°C
Apparent: 24°C
Presiunea: 1004 mb
Umiditate: 77%
Vântul: 15 km/h N
Rafale de vânt: 39 km/h
UV-Index: 0
Răsarit: 6:15
Apus: 21:08
 

10.000 de lei pe lună sunt „venituri mari”. Din perspectiva cui? Mari pentru ce casă? Mari raportat la ce nevoi? Nu luați cu japca „solidaritatea” noastră pentru risipa voastră!

Solidaritatea reală începe cu respectul față de efort, nu cu judecata veniturilor. Și, apropo, în Uniunea Europeană, 3000 euro/lună nu e considerat un venit mare, ci unul minim pentru o viață decentă în oraș. Iar noi, în România urbană, am ajuns să trăim deja cu costuri aproape identice.

Citeste integral - click aici

Articolul "10.000 de lei pe lună sunt „venituri mari”. Din perspectiva cui? Mari pentru ce casă? Mari raportat la ce nevoi? Nu luați cu japca „solidaritatea” noastră pentru risipa voastră!" a fost redactat de Sonia Argint si  a fost preluat din publicatia online Republica.ro

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram