Rafale de vânt: 48 km/h
UV-Index: 0
Răsarit: 6:21
Apus: 18:58

Luptătorii lugojeni de la Clubul Sportiv Școlar Lugoj au cucerit două dintre medaliile puse în joc la finala Cupei României, ce a avut loc la finalul săptămânii trecute. Lugojul a fost reprezentat de trei luptători de la secția de lupte libere condusă de antrenorii Valentin Ciomponeriu și Ionuț Eneșca, un luptător de la secția de lupte greco-romane și două sportive de la secția de lupte feminine, ambele conduse de antrenorii Avrămuț Todorescu și Laurențiu Macarei. Cele mai bune rezultate le-au obținut luptătorii de la stilul libere prin Bernardo Szilagyi, care a luat argintul al categoria 51 kg și Răzvan Aduculesei, medaliat cu bronz la 92 kg, în timp ce Alex Șchiopulescu s-a clasat pe cinci la 51 kg. Dintre cele două fete prezente la finală, Raluca Ștefanovici, la 57 kg și Crina Popovici, la 61 kg, cel mai bine s-a clasat a doua sportivă care a ajuns în finala pentru bronz și a terminat pe cinci. ➥ Televiziunea Europa Nova este singură televiziune din Timișoara, cu o acoperire de 60% din vestul țării (Timiș, Caraș -Severin, Arad) și singură care emite și în sistem DVB- T2, asta înseamnă că putem fi recepționați și cu o simplă antena de camera. Ne găsești pe toate firmele de cablu: Vodafone, RCS-RDS, Telekom. ➥ Pentru mai multe știri vizitează site-ul nostru - www.telenova.ro ➥ Abonează-te la canalul nostru de YouTube - https://bit.ly/3mze9TC ➥ Ne găsești și aici: Facebook - https://bit.ly/34DqjEX Instagram - https://bit.ly/3oEi3fC Website - https://bit.ly/31SxGX8

Sursa: Tele Europa Nova

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram