
Consiliul Județean Timiș și Adunarea Regiunilor Europene au marcat, la Timișoara, un moment important de cooperare europeană prin semnarea Declarației privind reziliența democratică. Documentul a fost semnat marți, 2 iunie 2026, în cadrul conferinței la nivel înalt „Apărarea rezilienței democratice în era dezinformării”, organizată la Palatul Administrativ. Declarația a fost semnată de Lukas Mandl, președintele […]
The post Declarație privind reziliența democratică, semnată la Consiliul Județean Timiș first appeared on Consiliul Județean Timiș.